Мікрокредити онлайн: за і проти. Кредити в Україні

Мікрокредити онлайн. Мікрокредитування почало активно розвиватися з настанням економічної кризи, охопивши не одну країну пострадянського простору, зокрема й Україну. Спробуємо розповісти, що це таке, чим вигідно і які підводні камені має цей вид кредитування.

Мікрокредитування надається небанківськими фінансовими організаціями, в цьому і основна їх відмінність від банків. Звідси випливають і юридичні аспекти, і правила оформлення кредитів, і гарантії. Для мікрофінансових організацій такий вид кредитування — основний вид діяльності: суми кредитів невеликі, процентні ставки більше, ніж у банках, терміни кредитування від невеликих (до декількох днів) до середніх (2-3 місяці).

Переваги мікрокредитів:

  • Можливість отримати кредит, якщо відмовили в банках, кредитних спілках, а кредит потрібен дуже терміново. Якщо банк буде скрупульозно оцінювати ваш фінансовий стан і кредитну історію, то мікрофінансові компанії цьому час практично не приділяють. Тому не важливо, де ви прописані, яке у вас майно і чи є постійне місце доходу, кредит вам тут видадуть напевно;
  • Відсутність застави або поручительства. Мікрофінансові організації видадуть вам займ, попросивши лише паспортні дані;
  • Швидкість отримання кредиту. Вам достатньо заповнити онлайн заявку на сайті компанії, залишивши дані паспорта, і протягом декількох хвилин вам передзвонить менеджер компанії з уже готовим для вас пропозицією. При позитивному рішенні ви отримуєте гроші на карту протягом 24 годин прямо на карту. При цьому вам не потрібно йти кудись щось підписувати, з юридичної точки зору ви погодитеся з умовами договору автоматично, перерахувавши компанії зі свого карткового рахунку мінімальну суму (1 грн, наприклад);
  • Відсутність цільового використання. Не завжди, але бувають банківські програми, які передбачають використання позики тільки в певних цілях. Мікрокредити ви можете витратити так, як забажаєте.

Всі ці незаперечні переваги перекриваються одним єдиним, але істотним недоліком: вартістю. Звичайно ж ризик при такому кредитуванні величезний, тому проблемні позики з лишком перекриваються благонадійними позичальниками. На якому сайті мікрофінансової компанії є калькулятор вартості позики. По-перше, новому клієнтові початкова сума видачі буде незначна, та й термін буде в межах місяця. З кількістю в строк погашених кредитів параметри вигоди кредиту (процентна ставка, термін) будуть збільшуватися. По-друге, ставка за кредитом складає приблизно від 30 до 500% річних. Кому ж можуть бути цікаві такі кредити?

  1. Тим, кому кредит потрібен негайно і на короткий термін. Якщо клієнта терміново прихопив апендицит, а грошей під рукою немає — ось і вихід із ситуації.
  2. Тим, кому не вистачає на посиденьки в кафе, коли до зарплати пару днів. Інший раз заради задоволення можна й пожертвувати невеликою сумою.

На жаль, люди часто не думають про те, скільки в підсумку вони втратять на такому виді кредитування. Нам неодноразово доводилося бачити, як подібні кредити оформляли пенсіонери. І якщо їх пенсії вистачить на кілька циклів позики, то рано чи пізно настане момент, коли вся пенсія одним махом піде на погашення боргу, а це вже боргова яма. Будьте гранично уважні і обережні, коли збираєтеся скористатися тією чи іншою організацією, що пропонує кредит.

А ось і організації, що пропонують мікрокредити.CreditPlus UA